на IPL SHR, 808nm диоден ласер, CO2 фракционен ласер - KES
  • 230
  • 360
  • 808
  • 808 м
  • 860
  • 870+
  • AL1
  • KES__Corporate_Profile-4

Beijing KES Biology Technology Co., Ltd. е глобален водечки производител на медицински и естетски уреди во Кина, основан во 1999 година, со површина од фабрика 5000м2, над 200 вработени, 8 производни линии, 18 одделенија.

Уредите KES добија сертификат CE, TUV Medical CE, FDA, CFDA, RoHS.Вклучува IPL SHR, Elight, 808nm диоден ласер, CO2 фракционен ласер, Q Switch ласер, слабеење на телото, криолиполиза, липо ласер, HIFU, естетски уреди за домашна употреба итн.

Прочитај повеќе

Нови пристигнувања

Карактеристики производи

на